2015 Educator Regional Winners

Click on a link below to view regional winners from a specific state.

ACTNSW  |  NT  |  QLD  |  SA  |  TAS  |  VIC  |  WA

EDUCATOR WINNER
REGION
  
ACT 
Rabiatu Munkayilar North Canberra
Trish Davy South Canberra
  
NSW 
Shoko Wark CBD, Inner West & Eastern Suburbs
Melissa Murphy North Shore & Northern Beaches
Afroza Yasmin North West & Hills District
Dalene Eadie Parramatta & Western Suburbs
Mary Quattromani Richmond & Hawkesbury
Nazelie Matar Ryde & Macquarie Park
Magda Sanchez Southern Suburbs & Sutherland Shire
Hasna Khan South West & M5 Corridor
Glenda Rogerson Albury Wodonga & Murray
Ellen Mahne Blue Mountains & Central West
Joanne Wilson Coffs Harbour & North Coast
Shirley Edwards Dubbo & Central
Jenny Martin Far West & Central North
Albina Evans Gosford & Central Coast
Kim Pidock Goulburn & Southern Tablelands
Fiona King Lismore & Far North Coast
Kathryn Adams Newcastle, Maitland & Hunter
Amanda Deeks Port Macquarie & Mid North Coast
Carinne Spencer Tamworth & North West
Catherine Hay Wagga Wagga & Riverina
Motria Tymkiw von Schreiber Wollongong, Illawarra & South Coast
  
NT 
Ivy Grace Ofiaza Darwin
  
QLD 
Chris Perkins Brisbane North / Sunshine Coast
Susie Willett Brisbane South
Megan Johnstone Brisbane West / Ipswich / Boonah
Georgina Zadelj Cairns & Far North
Melanie Tinsley Logan / Redlands / Gold Coast
Mala Dahal Rockhampton / Central QLD
Tarryn Lyons Toowoomba / Darling Downs / Somerset / Lockyer
Callie Docherty Townsville / Northern Qld
Tabitha Florent-Penman Wide Bay / Hervey Bay / Maryborough
  
SA 
Nancey Wesson Adelaide
Olivia Hames Adelaide Hills & Barossa
Helen Devlin Mt Gambier & Limestone Coast
Pam Clark Riverland & Murray Mallee
Vivienne Johnson Whyalla & Eyre Peninsula
  
TAS 
Jill Selby Devonport & North West
Roslyn Williams Hobart & South
Lynette Ranson Launceston & North
  
VIC 
Sajeeve Hettiarachchige CBD & Inner Suburbs
Yattowita (Nilanthi) Withana Bayside & South Eastern Suburbs
Cheryl Bushby Eastern Suburbs
Nivedita Bhambri Northern Suburbs
Debbie Macleod Western Suburbs
Hayley Cummins Ballarat & Central Highlands
Margaret Walla Bendigo, Goldfields & Macedon Ranges
Deidre Hawthorn Geelong & Great Ocean Road
Chantelle Connoway Horsham & Grampians
Melissa Sgarioto Mildura & Murray
Danielle Davich Mornington Peninsula & Bass Coast
Belinda Shaw Shepparton & Goulburn Valley
Giselle Maassen Yarra Valley & High Country
  
WA  
Samantha Folan CBD, Inner & Western Suburbs
Janet van Zyl Fremantle & Southern Suburbs
Louise Bythway Northern Suburbs & Joondalup
Deborah Hudson Rockingham & Kwinana
Caroline Boocock Albany & Great Southern
Belinda Robinson Bunbury & South West
Patricia Boyd Geraldton, Gascoyne & Midwest
Tracy Lewis Kalgoorie, Goldfields & Esperance