2014 Educator Regional Winners

Click on a link below to view regional winners from a specific state.

ACTNSW  |  NT  |  QLD  |  SA  |  TAS  |  VIC  |  WA

EDUCATOR WINNER
REGION
  
ACT 
Carina Merritt North Canberra
Janice Stefanuti South Canberra
  
NSW 
Michelle Lyons CBD, Inner West & Eastern Suburbs
Fang Wang North Shore & Northern Beaches
Afroza Yasmin North West & Hills District
Marie Bastian Parramatta & Western Suburbs
Mary Quattromani Richmond & Hawkesbury
Magda Sanchez Southern Suburbs & Sutherland Shire
Nadia Ciappara South West & M5 Corridor
Hannah Spannari Albury Wodonga & Murray
Catherine Cox Blue Mountains & Central West
Suzanne Williams Coffs Harbour & North Coast
Helen Ewin Dubbo & Central
Stacey Walsh Far West & Central North
Albina Evans Gosford & Central Coast
Peita Swaysland Goulburn & Southern Tablelands
Jodie Clarke Lismore & Far North Coast
Lyndall Mead Newcastle, Maitland & Hunter
Kim Bird Port Macquarie & Mid North Coast
Sophee Greenaway Tamworth & North West
Sharon Dengate Tumut, Southern Highlands & Snowy
Jackie Close Wagga Wagga & Riverina
Casandra Walsh Wollongong, Illawarra & South Coast
  
NT 
Narieta Tinaikulabu Alice Springs
  
QLD 
Deborah Peterson Brisbane North / Sunshine Coast
Karene Janke Brisbane South
Dora Villacorta Brisbane West / Ipswich / Boonah
Georgina Zadelj Cairns & Far North
Letitia Mason Logan / Redlands / Gold Coast
Sarbani Sur Mount Isa / Western Qld
Karien Karlsen Rockhampton / Central
Georgette Ahfock Toowoomba / Darling Downs / Somerset / Lockyer
Callie Docherty Townsville / Northern Qld
Tabitha Florent-Penman Wide Bay / Hervey Bay / Maryborough
  
SA 
Trish Evans Adelaide
Pam Sims Adelaide Hills & Barossa
Katie Tilley Coober Pedy & Outback
Julie Kennedy Fleurieu Peninsula & Kangaroo Island
Deborah Meecham Mt Gambier & Limestone Coast
Lynette Seears Riverland & Murray Mallee
Kylie Tull Whyalla & Eyre Peninsula
Jacquelyn Best Yorke Peninsula & Clare Valley
  
TAS 
Kylie Dabner Devonport & North West
Celeste Barker Hobart & South
Debbie Steer Launceston & North
  
VIC 
Tai Ran Han CBD & Inner Suburbs
Rani Lander Bayside & South Eastern Suburbs
Sreedevi Thatikonda Eastern Suburbs
Michelle Hilton Northern Suburbs
Kylie Swan Western Suburbs
Dawn Lonergan Bairnsdale & Gippsland
Rosalie Brown Ballarat & Central Highlands
Kylie Kent Bendigo, Goldfields & Macedon Ranges
Deidre Hawthorn Geelong & Great Ocean Road
Wendy Fox Horsham & Grampians
Keryn Taylor Mildura & Murray
Danielle Davich Mornington Peninsula & Bass Coast
Andrea Mcleod Shepparton & Goulburn Valley
Giselle Maassen Yarra Valley & High Country
  
WA  
Naureen Aamir CBD, Inner & Western Suburbs
Masemo Kasinde Eastern Suburbs
Kinta Whaley Fremantle & Southern Suburbs
Shirley Phillips Northern Suburbs & Joondalup
Sarah Hill Rockingham & Kwinana
Elspeth Smith Albany & Great Southern
Belinda Robinson Bunbury & South West
Patricia Boyd Geraldton, Gascoyne & Midwest
Tracy Lewis Kalgoorie, Goldfields & Esperance
Alana Caldwell Mandurah & Peel