2013 Educator Regional Winners

Click on a link below to view regional winners from a specific state.

ACTNSW  |  NT  |  QLD  |  SA  |  TAS  |  VIC  |  WA

EDUCATOR WINNER
REGION
  
ACT 
Pamela Zielke North Canberra
Barbara Butt South Canberra
  
NSW 
Michelle Lyons CBD, Inner West & Eastern Suburbs
Shoko Wark North Shore & Northern Beaches
Elisabeth Curcic-Daher North West & Hills District
Dalene Eadie Parramatta & Western Suburbs
Adelaide Aridah Ryde & Macquarie Park
Elena Nikiforova Southern Suburbs & Sutherland Shire
Nadia Ciappara South West & M5 Corridor
Hannah Spannari Albury Wodonga & Murray
Catherine Cox Blue Mountains & Central West
Nola Roslyn Carle Coffs Harbour & North Coast
Karen Anne Fuller Dubbo & Central
Michelle Trew Dubbo & Central
Julie Thompson Far West & Central North
Rebecca Holland Gosford & Central Coast
Yvonne Ingram Goulburn & Southern Tablelands
Tracy Lee Cairns Lismore & Far North Coast
Vicki South Newcastle, Maitland & Hunter
Kim Bird Port Macquaire & Mid North Coast
Diane Watters Tamworth & North West
Sharon Dengate Tumut, Southern Highlands & Snowy
Cheryl Manderson Wagga Wagga & Riverina
Laurel Nolan Wollongong, Illawarra & South Coast
  
NT 
Sian Collyer Darwin
Sarah Crawford Alice Springs
  
 QLD 
Jane-Maree Holmes Brisbane North / Sunshine Coast
Melanie Tinsley Brisbane South
Susanne Elfverson Brisbane West / Ipswich / Boonah
Georgina Zadelj Cairns & Far North
Debbie Maureen Scott Logan / Redlands / Gold Coast
Theresa Boniface Rockhampton / Central
Janelle Maree Mcivor Toowoomba / Darling Downs / Somerset / Lockyer
Amber Lyons-Ormande Townsville / Northern Qld
  
SA 
Amiee Parsons Wide Bay / Hervey Bay / Maryborough
Julie Louise Newlands Adelaide
Merrilyn Hannaford Adelaide Hills & Barossa
Katie Tilley Coober Pedy & Outback
Susana Pinheiro De Gonzalez Fleurieu Peninsula & Kangaroo Island
Deborah Meecham Mt Gambier & Limestone Coast
Pam Clark Riverland & Murray Mallee
Lorraine Mary Rozokos Whyalla & Eyre Peninsula
Pamela Zadow Yorke Peninsula & Clare Valley
  
TAS 
Norelle Button Devonport & North West
Jackie Devereaux - Mclean Hobart & South
Kristy Wallis Launceston & North
  
VIC 
Tai Ran Han CBD & Inner Suburbs
Francine Kerr Mornington Peninsula & Bass Coast
Danielle Davich Mornington Peninsula & Bass Coast
Helen Knoops Eastern Suburbs
Nivedita Bhambri Northern Suburbs
Chai Fong Khew Western Suburbs
Carolynne Mcloughlin Bairnsdale & Gippsland
Sally Stanek Ballarat & Central Highlands
Lisa Mackinnon Bendigo, Goldfields & Macedon Ranges
Susann French Geelong & Great Ocean Road
Chantelle Martha Connoway Horsham & Grampians
Bronwyn Lee Williams Mildura & Murray
Christine Tricarico Shepparton & Goulburn Valley
Melinda Axisa Traralgon & La Trobe Valley
Lorraine Thomas Yarra Valley & High Country
Melissa Ellis Bayside & South Eastern Suburbs
  
WA  
Diane Brown Eastern Suburbs
Harshida Khetia Fremantle & Southern Suburbs
Elizabeth Thompson Northern Suburbs & Joondalup
Joanne Hart Rockingham & Kwinana
Elspeth Smith Albany & Great Southern
Patricia Boyd Broome & Kimberley
Chloe Enright Bunbury & South West
Katherine Cook Kalgoorie, Goldfields & Esperance
Emma Catt Port Hedland, Karratha & Pilbara