2017 Educator Regional Winners

Click on a link below to view regional winners from a specific state.

ACTNSW  |  NT  |  QLD  |  SA  |  TAS  |  VIC  |  WA

EDUCATOR WINNER
REGION
  
ACT 
Katie Shields North Canberra
Susanne Scott South Canberra
  
NSW 
Charmaine Blackett Albury Wodonga & Murray
Stacey Winstanley Blue Mountains & Central West 
Gabriela Gasinska CBD, Inner West & Eastern Suburbs 
Emily Fairweather Coffs Harbour & North Coast 
Kellie Tom Dubbo & Central 
Maryann Zammit Far West & Central North 
Barbara Wallisch Gosford & Central Coast
Louise Hill Goulburn & Southern Tablelands 
Ruth Tierney Lismore & Far North Coast 
Lindy Clinch Newcastle, Maitland & Hunter 
Lin Struthers North Shore & Northern Beaches 
Monique Wilson North West & Hills District 
Pooja Gujral Parramatta & Western Suburbs 
Kristy Lunney Port Macquarie & Mid North Coast 
Giovanna Blasonato Richmond & Hawkesbury 
Nadia Gvozdeva Ryde & Macquarie Park 
Donna Casey South West & M5 Corridor
Elena Nikiforova Southern Suburbs & Sutherland Shire 
Corinne Spencer Tamworth & North West
Angela Coffey Wagga Wagga & Riverina
Rhonda Di Pietro Wollongong, Illawarra & South Coast
  
NT 
Erin Stone Darwin
Clarence Jeanny Alice Springs
  
QLD 
Kristy Howell Brisbane North & Sunshine Coast
Ana Delfina Brisbane South
Tennille Zammit Brisbane West, Ipswich & Boonah
Georgina Zadelj Cairns & Far North
Melanie Tinsley Logan, Redlands & Gold Coast
Marta Berliana Mount Isa & Western QLD
Margaret Hannan Rockhampton & Central QLD
Cindi Pollard-Carver Toowoomba, Darling Downs, Somerset & Lockyer
Alysha Mcneill Townsville & Northern Qld
Tabitha Penman Wide Bay, Hervey Bay & Maryborough
  
SA 
Melina Magdalena Adelaide
Aiysha Quilty Adelaide Hills & Barossa
Susan Hillyer Mt Gambier & Limestone Coast
Jenny Mitchell Riverland & Murray Mallee
Carlie Hutchins Whyalla & Eyre Peninsula
  
TAS 
Trudy Chilcott Devonport & North West
Anna Steele Hobart & South
Maxine Burr Launceston & North
  
VIC 
Tracy Lechte Bairnsdale & Gippsland
Melissa Dreger Ballarat & Central Highlands
Brenna Thomson Bayside & South Eastern Suburbs
Julie Galea Bendigo, Goldfields & Macedon Ranges 
Keiko Takahashi CBD & Inner Suburbs
Vicky Kermode Eastern Suburbs
Maranda Hart Geelong & Great Ocean Road
Collette Okely Horsham & Grampians 
Danielle Davich  Mornington Peninsula & Bass Coast
Nivedita Bhambri Northern Suburbs
Karen Eldred  Shepparton & Goulburn Valley 
Martha Smith Traralgon & La Trobe Valley 
Debbie Macleod Western Suburbs 
Lorraine Thomas Yarra Valley & High Country
  
WA  
Stacey Ruffo Albany & Great Southern
Natasha Ghamdour Broome & Kimberley 
Belinda Robinson Bunbury & South West 
Frances Svilicich CBD, Inner & Western Suburbs 
Tracey Salsman Easterns Suburbs 
Leanne Dowsett Fremantle & Southern Suburbs 
Sri Morgan Geraldton, Gascoyne & Midwest 
Tracey Lewis Kalgoorie, Goldfields & Esperance 
Keeley Temple Mandurah & Peel 
Tracey Hunter Northam & Wheatbelt
Katayoun Afghan Tolouei Northern Suburbs & Joondalup 
Sharon Watson Port Hedland, Karratha & Pilbara 
Annemarie Van Heerden Rockingham & Kwinana